browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Park Miniatur Dolnego Śląska w Kowarach

kowary 
 
„ Uśmiechnij się, bo dla Ciebie zbudowaliśmy Twoją Krainę Fantazji”.

kowary
IMG_1627
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Takie motto przyświecało twórcom kolejnego ciekawego miejsca, które odkryłam przy okazji zwiedzania dolnośląskich zamków i pałaców. Natrafiłam na nie będąc na trasie do pałacu w Staniszowie, a dalej do zamku Chojnik. Mowa o Parku Miniatur zabytków Dolnego Śląska w Kowarach.

IMG_1641

Powstał na terenie wydzielonym z fabryki dywanów w Kowarach i oficjalnie został otwarty 14 sierpnia 2003r. Głównym celem było stworzenie atrakcji turystycznej dla licznie odwiedzających w tamten region kraju turystów.

park1
 
 
W parku mamy możliwość w jednym miejscu, w miniaturze, zobaczyć i zapoznać się z pałacami, zamkami, klasztorami, kościołami, starówkami dolnośląskich miast, odwzorowanymi dokładnie w skali 1:25.

park2

Przewodnik, jak również umieszczone przy poszczególnych miniaturach opisy udzielają informacji, dzięki którym poznajemy nie tylko walory historyczne, ale również metody powstawania poszczególnych modeli. Wykonane są one z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych, dzięki czemu jest możliwe wystawienie ich w parkowym otoczeniu.

park5

Starano się, by naturalne otoczenie i zieleń, jak również dbałość o odtworzenie filigranowych szczegółów, uatrakcyjniły i tak już piękne zabytki tamtego regionu. W okresie zimowym modele można oglądać w przestronnej hali ogrzewanej kominkami.

IMG_1637
 

Spacerując między poszczególnymi modelami można wczuć się w rolę Guliwera i przy okazji nabrać ochoty na zobaczenie oryginału, a nie tylko jego miniaturowej kopii.
 
IMG_1642
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
To naprawdę bardzo ciekawe miejsce i polecam je do zobaczenia.

IMG_1646IMG_1621

WIRTUALNA WYCIECZKA http://www.qtvr-poland.com/panoramas/96.html
park7park8

Galeria


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 1